(050) 884-15-34
(093) 955-15-92
Передзвоніть мені
обране
кошик
вхід
Каталог товарів

TORTEX®: Медіатори, які змінили світ

Медіатори Dunlop Tortex® – це така ж частина рок-н-ролу як довге волосся і погані манери. Музиканти зі всього світу цінують Tortex за чітку атаку і приємну на дотик поверхню, а сам логотип черепахи вже давно став символом, який точно зрозумілий кожному, хто грає на гітарі. Та успіх цих медіаторів був би неможливим без наполегливості та принциповості людини, яка їх створила.

В 60-х роках минулого століття шотландський емігрант Джим Данлоп (Jim Dunlop) перевіз свою сім’ю з Канади в США, освоївшись в районі заливу Сан-Франциско. Вдень Джим працював механіком, а в позаробочий час невпинно слідував своєму істинному покликанню. Натхненний своєю любов’ю до гри на гітарі (він запам’ятався тим, як хапав Les Paul і гучно наспівував “Kansas City” у власній інтерпретації), Джим впевнено застосовував свої навики механіка, щоб створювати гітарні аксесуари, які дозволяли б виконувати улюблені композиції з максимальним комфортом. У нього був талант помічати найдрібніші деталі і ті крихітні перепони з якими гітаристам доводилось змиритись, оскільки нічого іншого на ринку не було. Тож Джим хотів виправити ці проблеми.

Jim Dunlop

Отримавши певний стартовий успіх з каподастрами ручної роботи, Джим вирішив взятись за медіатор, один з найважливіших інструментів гітариста. Випустивши серію Nylon, він фактично переписав історію виготовлення медіаторів, подарувавши гітаристам більше варіантів вибора і більше впевненості в правильності свого вибору. Раніше у гітаристів було всього три варіанти медіаторів, тонкий, середній, товстий (Light, Medium, Heavy).

Не будучи прихильником будь-яких стереотипів, Джим відразу створив шість варіантів медіаторів, замість трьох, які були на той час. При цьому він чітко позначив товщину кожної моделі в діапазоні від 0.38 до 1 мм. Для того, аби різні калібри було легше відрізнити, у кожного з них був свій відтінок чорно-білої гами. Таким чином гітаристи отримали в два рази більше варіантів медіаторів з чітким позначенням товщини, що рятувало музикантів від необхідності вгадувати, якої товщини підсуне той чи інший виробник, позначаючи свої продукти просто як Light, Medium, Heavy. Джим обіцяв гітаристам, що купуючи медіатори Dunlop, кожен отримає саме те, що потребує.

Медіатори Tortex

Зважаючи на ще один успіх у світі гітарних аксесуарів, Джим почав міркувати про панцир черепахи – Святий Грааль, якщо говорити про матеріал медіаторів. Та в 70-х роках це було незаконно, и жоден з виробників медіаторів не зміг знайти підходящої альтернативи. Тож Джиму прийшлось самостійно працювати у цьому напрямку. Провівши безліч експериментів з сучасними матеріалами, Джим взяв в роботу Delrin®, який досліджував більше року, щоб розробити технологію, яка б відкрила весь потенціал цього матеріалу.

В процесі розробки метіаторів, Джим вислав прототипи нових моделей професійним гітаристам, які б могли адекватно оцінити якість інноваційних продуктів. Перша серія вислизала з пальців. Інша, навпаки - занадто липла . Ще одна серія мала невиразну атаку і т.д. Кожен раз Джим вносив зміни і в кінці кінців його спроби зімітувати панцир черепахи переросли в новий проект – створити такий медіатор, щоб про нього мріяв кожен гітарист.

Delrin Tortex

В процесі розробки метіаторів, Джим вислав прототипи нових моделей професійним гітаристам, які б могли адекватно оцінити якість інноваційних продуктів. Перша серія вислизала з пальців. Інша, навпаки, занадто залипала. Ще одна серія мала невиразну атаку і т.д. Кожен раз Джим вносив зміни і в кінці кінців його спроби зімітувати панцир черепахи переросли в новий проект – створити такий медіатор, щоб про нього мріяв кожен гітарист.

Медіатори Tortex мають свою повноцінну кольорову систему з яскравою палітрою, яка вже стала індустріальним стандартом. Сьогодні ця палітра – візуальний символ медіаторних калібрів. І не дивуйтесь, якщо прийдете в будь-який музичний магазин і попросите зелений медіатор, то скоріш за все, це буде Tortex .88 мм.

З усіма цими характеристиками, а також з природньою міцністю та пружністю матеріалу Delrin, медіатори Tortex чудово звучатимуть для “шреда”, ритмічної гри акордами і гри на бас-гітарі. Вперше, ці медіатори світ побачив у 1981 році і швидко вийшли на той же рівень популярності, що й Dunlop Nylon, тож не дивно, що риф пісні “Battery” з альбому “Master of Puppets” Джеймс Хетфілд записав разом з Tortex. Вже до 90-х років Tortex стали улюбленими медіаторами, мабуть, кожного професійного музиканта.

11 форм медіаторів Tortex

Сьогодні ж, Tortex виготовляються в 11 різних формах та найрізноманітнішими калібрами. Вибір моделей серії Tortex настільки великий, що навіть найвимогливіші музиканти знайдуть ідеальний медіатор для себе. Відкрити гітаристам достатню кількість варіантів для того, щоб реалізувати усі ідеї - це й відображає ту ціль, котру Джим поставив перед своєю компанією, як виробника гітарних аксесуарів.

(Переклад статті "TORTEX® BEGINS" з офіційного сайту)www.jimdunlop.com