Як вибрати цифровий клавішний інструмент CASIO?

25.04.2018

casiokeys.jpg

Досить часто, вибираючи перший музичний інструмент люди стикаються з безліччю назв, цифр і іншою технічною інформацією, яка ні про що не говорить необізнаній пересічній людині. Відтак, варто детальніше розібратися з деякими маркуванням музичних інструментів CASIO, на прикладі популярної серії домашніх універсалів. Все насправді надзвичайно просто: 

• LK - інструменти цієї серії обладнані 61-клавішною клавіатурою, клавіші якої здатні світитися у режимі навчання, показуючи яку ноту натискати.

CTK - інструменти зі стандартною 61-клавішною клавіатурою.  

• WK - інструменти з розширеною 76-клавішною клавіатурою. 

• CDP - інструменти з 88-клавішною клавіатурою молоточкового типу.Для повноти інформації варто також зазначити й інші моделі інструментів компанії CASIO

• PX (Privia) – преміум серія компактних цифрових фортепіано. 

• AP - елітна серія повноформатних цифрових фортепіано. Особливістю серії є те, що дерев'яний корпус інструменту бере безпосередню участь у формуванні звуку, як у справжніх акустичних фортепіано. 

• XW - лінійка професійних синтезаторів.

• СT-X – нова лінійка інтерактивних 61-клавішних синтезаторів. 

Детальний огляд клавішних інструментів усіх серій в рамках однієї статті є практично не можливим, до них ми обов'язково повернемося в наступних матеріалах. Відтак, перш за все, буде здійснено короткий огляд популярних серій домашніх універсальних клавішних інструментів від компанії CASIO:  CTK-4400,  LK-280, WK-7600,  CDP-230.

Незважаючи на, здавалося б, різні назви, усі ці інструменти об'єднує одне - високоякісна технологія звуку AHL. Компанія СASIO не пошкодувала встановити у бюджетних моделях клавішних інструментів такий самий звуковий модуль, що й в цифровому фортепіано CDP-230, завдяки чому компанії CASIO вдалося досягнути хорошого звучання і в більш бюджетних моделях. Отже, розглянемо детальніше, які спільні риси та відмінності постають визначальними у цих інструментів. 

Casio CTK-4400 

casioctk4400.jpg

Зовнішній вигляд, ергономіка і клавіатура.

При першому погляді на інструмент відразу пронизуєшся повагою до нього. Чорний, строгий дизайн панелі управління, і срібний корпус у поєднанні викликають естетичне задоволення. Акустична система інструменту обтягнута тканиною, що додає вигляду інструменту якогось особливого шарму та домашнього затишку. З мінусів можна відзначити лише те, що при поганому освітленні не завжди добре видно надписи на чорній панелі. А от конструкція клавіатури Casio CTK-4400 справді надзвичайно хороша. В офіційних описах її здебільшого називають фортепіанного типу, однак, це не зовсім правильне визначення. Точніше буде сказати, що вона стилізована під фортепіанну, оскільки відповідає її параметрам за розміром і зовнішнім виглядом. А ще конструкторам вдалося досягнути характерної пружності при натисканні на клавіші, що також, безсумнівно є великим плюсом. 

Нової фішкою CTK-4400, в порівнянні з попередньою моделлю цієї лінійки CTK-4200, стає абсолютно новий ефект концертного залу HALL, який було створено на основі фізичного моделювання. Він надає ще більшої природності звучання фортепіано, так, ніби воно насправді знаходиться у справжньому концертному залі. Вперше ефект такого рівня застосовано у відносно бюджетній моделі. Але відразу ж зазначимо, що цей ефект підходить не для всіх тембрів, і зовсім недоречний для виконання з авто-акомпанементом, під час якого відбувається зріз значної частини високих частот.

soundproc.jpg
Звуковий процесор і поліфонія. 

Серцем інструменту є новий звуковий процесор, створений за високоякісною звуковою технологією AHL, який дозволяє досягти високої якості звучання, а також додаткової виразності в процесі гри, оскільки звучання кожного з 600 вбудованих тембрів змінюється в залежності від сили удару по клавіші. Звичайно, до звучання дорогих професійних інструментів 4200-тий трохи не дотягує, але для свого класу і ціни інструмент звучить насправді дуже якісно. Вбудований звуковий процесор забезпечує 48 голосів поліфонії, що виключає випадання окремих нот при активному виконанні. До речі, якщо слово «поліфонія» для Вас не знайоме, то цей термін позначає кількість звуків, що відтворюється одночасно (багатоголосся). Тому, навіть при надзвичайно насиченому звучанні акомпанементу, накладаючи на нього об’ємну мелодію, завдяки 48-нотній поліфонії можна не перейматись, що окремі звуки кудись подінуться.

Авто-акомпанемент. 

Модель CTK-4200 налічує у своєму арсеналі 180 вбудованих ритмів акомпанементу різноманітних стилів, що дозволить Вам підібрати той стиль, з яким та чи інша композиція звучатиме найкраще, ніби Вам підіграє цілий симфонічний оркестр, чи джаз-бенд, чи навіть рок-група. Особливої відзнаки заслуговує функція, що вкрай рідко зустрічається серед бюджетних інструментів − конструктор власних ритмів акомпанементу. Ви можете створювати власні стилі, поєднуючи партії різних ритмів, наприклад, взяти басову лінію з одного стилю, ударну з іншого, в результаті чого вийде Ваш персональний ритм акомпанементу. Загалом можна зберегти до 10 таких модифікованих стилів у доповнення до вбудованих заводських. 

 edsystem200.jpg

Система навчання. 

За допомогою 4-х крокової системи навчання кожен бажаючий отримає можливість навчитися грати на синтезаторі навіть якщо до цього не чув навіть назви нот. На борту інструмента 152 композиції, які Ви зможете опанувати у покроковому та наглядному режимах. На екрані відображатиметься уся необхідна інформація: які саме клавіші натискати, і як називається кожна зіграна нотка. Крім простих музичних азів система може навчити вас і ґрунтовніших теорій, наприклад, побудова акордів та їх обернень у різних тональностях. Більше того, за допомогою вбудованих навчальних вправ Ви зможете вдосконалити техніку гри на інструменті. 

samplercasio.jpg

Семплерні можливості.

Додавши до своїх інструментів функцію семплера, компанія CASIO зробила величезний крок вперед у розвитку бюджетних клавішних інструментів, адже навіть більшість набагато дорожчих інструментів всесвітньовідомих брендів не можуть похвалитися її наявністю. Що таке семплювання? Мається на увазі, що підключивши плеєр, або інше джерело аудіо сигналу до лінійного входу СTK, Ви зможете записати фрагмент звучання і грати ним, як тембром. Загалом таким способом можна створити 8 власних тембрових звуків. Однак, звук не обов'язково записувати, можна просто підключити плеєр, і використовувати акустичну систему інструменту для прослуховування музики. Зокрема, при бажанні, підігравати своїм улюбленим виконавцям.

 Запис власних композицій та інші можливості. 

Casio CTK-4400 має функцію 6-доріжкового запису, за допомогою якої можна створити власну композицію, записавши кожну партію на окрему доріжку. Також варто зазначити й інші корисні можливості: 

  • Арпеджіатор - в наборі 90 різних варіантів.
  • USB-вхід - Ви можете підключити синтезатор до комп'ютера за допомогою стандартного USB-кабелю, і використовувати його в якості midi-клавіатури. Музичні програми відкриють перед вами цілий новий світ можливостей. 
  • Реєстраційна пам'ять - одним натисканням ви зможете викликати з пам'яті будь-яке з 32-х налаштувань звуку, ритму, акомпанементу,темпу та інших налаштувань. 

Отже, Casio CTK-4400 підійде для всіх, хто бажає навчитися грати, або вдосконалити свої музичні навички, а також як розважальний інструмент у колі сім'ї або компанії друзів.Отримати більш детальну інформацію про CASIO СTK-4400 , а також купити Ви можете  у нашому каталозі 

Розглянемо тепер відмінності інших моделей від CTK-4400

Casio LK-280 

lk-280.jpg

Головна відмінність - клавіатура з клавішами, що світяться. . Клавіатура, що світиться буде особливо актуальною для дітей, для яких візуальне сприйняття відіграє дуже велику роль, а також і для всіх, хто просто бажає самостійно навчитися грати на фортепіано. Безперечно, натискати на підсвічуванні клавіші все-таки набагато легше, ніж стежити за ними на екрані. Серед плюсів лінійки LK варто зазначити наявність також мікрофонного входу окрім лінійного. Однак, дана лінійка відрізняється від CTK відсутністю можливості конструювання власних ритмів акомпанементу. 

Отримати більш детальну інформацію про CASIO LK-280, порівняти з іншими моделями, а також купити Ви можете у нашому каталозі

Casio WK-7600 

wk7600.png

Інструмент відрізняється від вище розглянутого CTK-4400 лише за кількома параметрами. Це розширена клавіатура на 76 клавіш, збільшена кількість тембрів і стилів акомпанементу і наявність мікрофонного входу. Мікрофон в комплект не входить. Особливістю Casio WK-7600 у порівнянні з попередніми моделями серії WK є поява блоку 9 слайдерів Drawbar Organ, що виконують функцію органних регістрів, присутній ефект перкусії (2-га та 3-тя гармоніки), ефект обертання динаміків. Всього є 50 вбудованих тембрів Drawbar Organ і передбачена можливість зберегти 50 власних варіацій звучання. Casio WK-7600 може бути бездоганним компромісним варіантом, якщо потрібен інструмент з розширеною клавіатурою, але немає можливості або бажання купувати повноцінне цифрове фортепіано. Часто його купують і як перехідний для дітей, які тільки розпочали навчання у музичній школі.

Отримати більш детальну інформацію про CASIO WK-7600, порівняти з іншими моделями, а також купити Ви можете у нашому каталозі

Casio CDP-230 

cdp-230.jpg

CDP-230 – топовий інструмент у лінійці. Включає в себе усі можливості вищезгаданих клавішних інструментів,окрім, звичайно ж, підсвічування клавіш. Головна відмінність - 88-клавішна клавіатура рояльного типу з молоточкової механікою, яка дає відчуття гри на справжньому роялі. Також варто відзначити зовсім інший дизайн. Інструмент має строгий чорний корпус і дещо більший екран жовтого кольору.

cdp-230(screen).jpg

У CASIO CDP-230 набагато потужніша акустична система. Серед функцій варто відзначити збільшене число вбудованих тембрів - 700, і ритмів акомпанементу - 200. Мікрофон в комплект не входить, зате входить педаль (аналог правої педалі у фортепіано). Окрім цього, можна також придбати також дерев'яну підставку, використання якої ще більше наблизить зовнішній вигляд інструменту до акустичного фортепіано. На додачу до 15 попередньо встановлених ефектів на передній панелі як і в CTK-4400 можна зайти кнопку "Hall", при натисканні якої, до звучання роялю додається аутентичне звучання концертного залу. Отже, Сasio CDP-230 можна рекомендувати усім, хто бажає з невеликим бюджетом отримати 2 в 1: і цифрове фортепіано, і синтезатор

Отримати більш детальну інформацію про CASIO CDP-230, порівняти з іншими моделями, а також купити Ви можете у нашому каталозі


АКРОПОЛІС

КАТАЛОГ ТОВАРІВ

КОНТАКТИ

м.Львів, вул. Залізнична, 18
тел. +38 032 239 5281
+38 050 884 1534