"Темна сторона"культових музичних альбомів

25.07.2018

Дуже часто при згадці про будь-яку музичну групу першими асоціаціями стають обкладинки їхніх платівок. Оформлення культових альбомів, знайоме практично кожному, хто цікавиться музикою, проте, художник під псевдонімом Harvezt не зупинився на цьому і пішов далі, фантазуючи на дану тематику.
Автор представив галерею «Темна сторона обкладинок» (англ. The Dark Side of the Covers), до якої увійшли 33 обкладинки альбомів Nirvana, Iron Maiden, Metallica, Девід Бові, Muse, Beatles та інших виконавців, поглянувши на обкладинки легендарних альбомів з іншого ракурсу. До кожної роботи художник підійшов з великою відповідальністю, звертаючи увагу на деталі, працюючи з кольором та перередаючи правильний настрій загальної композиції. У малюнках Harvezt вистачає як гумору, так і поєднання непоєднуваного. У статті розглянуто лише декілька обкладинок, а решту робіт можна переглянути тут

THE BEATLES ABBEY ROAD

  harvezt-the-beatles-abbey-road-1024x543.jpg

11 студійний альбом The Beatles, що вийшов в 1969 році. Обкладинка альбому зображує групу, що переходила пішохідну зебру біля студії Abbey Road. Знімок було зроблено 8 серпня 1969 року, близько 11:30 ранку шотландським фотографом Й. Макмілланом, якому було потрібно близько 10 хвилин, щоб здійснити всю роботу. Всього Макміллан зробив шість знімків, п'ятий з яких став обкладинкою платівки завдяки вдалій позиції ніг у Маккартні (на інших знімках такого ефекту не вдалося досягнути).

DEEP PURPLE - IN ROCK

  harvezt-deep-purple-in-rock-1024x543.jpg

Альбом «In Rock» (також відомий як «Deep Purple In Rock») - четверта студійна робота Deep Purple, що вийшла в 1970 році. У деяких країнах, наприклад, в Мексиці, на альбом включалася композиція «Black Night».

PINK FLOYD - DARK SIDE OF THE MOON

  harvezt-pink-floyd-dark-side-of-the-moon-1024x543.jpg

Оформлення легендарного альбому Pink Floyd створено Стормом Торґерсоном і Джорджом Харді, що запропонував групі близько семи варіантів оформлення диска, але учасники групи не могли прийти до згоди. Тільки побачивши призму колектив одноголосно проголосував за використання зображення в якості обкладинки. Обкладинка альбому містить дві навмисні похибки: по-перше, в спектрі на ній немає фіолетового кольору, щоб спростити дизайн, а по-друге, на зворотному боці обкладинки призма, яка створює конвергенцію спектру, чого не буває в природі, зате дозволяє, з'єднавши кінці розгорнутих обкладинок разом, досягти повторюваності до безкінечності, це ефектно виглядає у дисплейній розкладці.

Рекомендуємо переглянути: Полювання на таланти: Хто наступний?

DAVID BOWIE - ALADDIN SANE 

harvezt-david-bowie-aladdin-lane-1024x543.jpg

Девід Бові описував альбом «Aladdin Sane» як «Зіггі відправляється в Америку».Досьє: Зіггі Стардаст (англ. Ziggy Stardust - вигаданий персонаж, створений  Бові, що постає центральною фігурою його концептуального ґлем-рок-альбому «The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders From Mars». Даний альбом, за рейтингом журналу Rolling Stone, входить сьогодні в число 500 найвпливовіших музичних релізів всіх часів і знаходиться на 35 сходинці. 
Після виходу цього альбому музикант організував концертний тур, в рамках якого він виходив на сцену в костюмі Зіггі і оповідав про його життя і смерть від першої особи. Повертаючись до Aladdine Sane більшість пісень, що потрапили на платівку, були складені Бові під час туру по США у 1972 році. Подорож Америкою, за словами музиканта, принесла дещо двоякі враження. Він згадував, що з одного боку він прагнув ділитися своєю творчістю з американськими слухачами, але з іншого боку був зовсім не в захваті від подорожі автобусом, у супроводі  купи дивних людей. Бові описував такі змішані почуття легкою формою шизофренії, що власне відбилося на оформленні платівки альбому, де блискавка символізує двоякість мислення музиканта.

MUSE - ORIGIN OF SYMMETRY 


harvezt-muse-origin-of-symmetry-1024x543.jpg

«Origin Of Symmetry» - другий повноформатний альбом Muse, який світ побачив у 2001 році. Музичний лейбл Maverick Records, що видав дебютну платівку Muse «Showbiz» в США, звернувся до в групи з проханням не співати фальцетом на другому альбомі. Видавець посилався на те, що слухачі не готові до такого співу по радіо. Таке прохання привела до безлічі суперечок групи з лейблом. Зрештою, альбом не видавався в США аж до 2005 року, поки Muse не перейшла під крило Warner Bros
P.S.Фальцет - верхній головний регістр чоловічого співочого голосу, з пропущеними обертонами, тембрально простіший від основного грудного голосу виконавця, а якщо простіше то нагадує писк.

Дивіться також:  5 найоригінальніших модифікацій ударної установки